Лиже-ролери

Мистецтво пересування (ковзання) на лижах по білому сніговому покриву викликає захоплення. У зв’язку з глобальним потеплінням цей вид спорту стає дедалі екзотичнішим для нашої країни. Проте лижі мають давню та цікаву історію. Наші далекі пращури використовували цей снаряд для зручності пересування та полювання взимку. Зародившись у північних народів до середини 18 століття, їх стали використовувати як спортивний снаряд. Перші змагання у бігу на лижах було проведено 1767 року у Норвегії. З кожним роком популярність лижних гонок зростає і сьогодні на чемпіонатах та кубку світу ми бачимо серед учасників представників екзотичних країн, у яких не буває зими.

Адаптаційні можливості спортсменів лижників, їх функціональні показники викликають заздрість у представників інших циклічних видів спорту. Не випадково у міжсезоння лижі у своїй підготовці використовують представники інших видів спорту: веслування, велоспорт, легко атлети, ігровики…

У літній період спортсмени лижники набігають величезні кросові обсяги, виконують багато загальнофізичної та спеціальної підготовки.

У 30-ті роки минулого століття в північній Європі почали використовувати лижt-ролери, а в 70-ті набули популярності літні лиже-ролерні змагання. Сьогодні лиже-ролерний спорт вважається самостійною дисципліною, має свою федерацію та свій змагальний календар. Для пересування на лиже-ролерах використовуються класичний і конькові лижні ходи, задіяні всі основні групи м’язів – що забезпечує прекрасне функціональне тренування як для досвідчених спортсменів, так і для любителів-початківців незалежно від спортивної спеціалізації.

У нашій школі ми регулярно проводимо лижні та лиже-ролерні тренування відповідно до пори року. Використовуємо засоби цього чудового виду спорту для підготовки спортсменів-любителів як у лижних перегонах, так і у велоспорті, трейловому бігу, тріатлоні…

Ми стверджуємо – ЧИМ БІЛЬШУ КІЛЬКОСТЬ РУХОВИХ НАВИЧОК МАЄ ЛЮДИНА, ТИМ ЯКІСНІШЕ І ЩАСЛИВІШЕ ЙОГО ЖИТТЯ!!!

Приєднуйтесь!!!